  • BALLON BLEU DE CARTIER WATCH-WSBB0036
329.00
        SPECIAL OFFER
          Please select all product options
          Product was out of stock
          share
          这是附加信息
          这是附加信息
          Description
          Ballon Bleu de Cartier watch, 36 mm, mechanical movement with automatic winding. Steel case, fluted crown set with a synthetic cabochon-shaped spinel, silvered guilloché opaline dial, Roman numerals, blued-steel sword-shaped hands, sapphire crystal, two calfskin straps, steel double adjustable folding buckle. Case dimensions: diameter: 36.6 mm, thickness: 12.05 mm. Water-resistant to 30 metres.
          Brand Cartier
          Product Code WSBB0036
          Collection Ballon Bleu
          Gender Ladies
          Movement Automatic
          Material Steel
          Case Diameter 36mm