  • Cartier Ballon Bleu WSBB0040 watch
319.00
        SPECIAL OFFER
          Please select all product options
          Product was out of stock
          share
          这是附加信息
          这是附加信息
          Description
          Ballon Bleu de Cartier watch, 40 mm, mechanical manufacture movement with automatic winding, caliber 1847 MC. Steel case, fluted crown set with a synthetic spinel cabochon, silvered guilloché dial, blued-steel sword-shaped hands, sapphire crystal, stainless steel interchangeable bracelet, 3 o'clock There is a calendar window at the clock position. Thickness: 12.4mm. Water-resistant to 3 bar (approx. 30 meters/100 feet).
          Case
          Case material    Steel
          Case diameter    40 mm Try it on
          Thickness    12.4 mm